Удосконалення національної систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів

Удосконалення національної систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів

Національний центр обліку викидів парникових газів спільно з  Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України послідовно виконує рекомендації Європейської Комісії та Кабінету Міністрів України удосконалюючи вимоги до моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів в Україні. Не зважаючи на той факт, що в Україна знаходиться у стані війни, ми розуміємо важливість цих вдосконалень для нашої держави та її подальшого Європейського майбутнього. Ці вдосконалення є вагомим кроком в сфері кліматичної політики, зокрема підготовки до впровадження системи торгівлі квотами на викиди.

Наразі ж, ми робимо для цього важливий крок – удосконалюємо національну систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, без якої запуск торгівлі квотами неможливий.

Ключовими змінами є розширення переліку видів діяльності, які підпадатимуть під моніторинг. Тепер сюди включено і виробництво скла з потужністю плавлення понад 20 тонн на добу, а також спрощуються вимоги для операторів на строк дії воєнного стану. Зокрема,  вдвічі збільшуються терміни подання планів моніторингу у разі наявності змін; змінюються вимоги до лабораторій; удосконалюються істотні зміни до планів моніторингу.

Такі нововведення спростять процес звітування підприємств в сфері МЗВ та водночас дозволять зібрати й верифікувати дані.

Прокрутити вгору